İmar Durumu Raporu Nedir?

Bir arsanın-mülkün içinde bulunduğu bölgenin imar planına ve imar yönetmeliğine göre nasıl kullanılabileceğinin sınırlarını gösteren belgeye imar durumu raporu denilmektedir. Arsa üzerindeki yapılaşma hakkındaki bilgileri gösteren imar durum raporu; Ne kadar büyüklükte bir inşaata izin verileceğini, inşa edilecek yapıların ne kadar yükseklikte olacağını,terkler, tevhid ve ifraz şartları ile arsa üzerinde nasıl bir yapılaşma olabileceğini anlatmaktadır.

imardurumu.com

İmar durumu raporu için sitemize üye olup,gayrimenkullerinize ilişkin bilgilerin bulunduğu formu doldurarak sipariş vermeniz gerekmektedir. Siparişiniz onaylandıktan sonra, en geç 3 gün içinde kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme girerek imar durumu raporunuza ulaşabilirsiniz..

Başvuru Yap

E-İmar Uygulamalarından Farkımız

Her belediyenin E–İmar uygulaması bulunmamakta,bu hizmeti veren belediyelerin internet sayfasından ulaşılan verilerde ise detaylı bilgilere yer verilmemektedir.Üst ölçekli planlardaki durumu, terk alanları, net parsel alanı, emsal inşaat alanı hesapları yer almamaktadır . İmar Durumu Raporu hizmeti ile sayısal ve görsel tüm bu verilere ulaşılmaktadır. Ayrıca parselin çevresiyle ilgili plan analizleri yapılmaktadır.

Müşterilerimiz ne diyor?